Aktualna edycja: Walentynki 2019

Koncert walentynkowy. Beethoven i Włosi

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na "Koncert walentynkowy. Beethoven i Włosi".George Tchitchinadze - dyrygent
Krzysztof Jakowicz - skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB
 
Program:
Ludwig van Beethoven - Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
Giacomo Puccini - Preludio Sinfonico
Ottorino Respighi - Vetrate di Chiesa (Witraże)

Krzysztof Jakowicz - legenda polskiej wiolinistyki. Laureat III Nagrody na Konkursie Wieniawskiego w 1962 roku. Skrzypek o charyzmatycznej osobowości, uwodzący publiczność z jednakową łatwością za pomocą popularnych Melodii Cygańskich Sarasatego jak i aleatorycznej Partity awangardowego klasyka - Lutosławskiego. Tym razem wykona kluczową pozycję literatury skrzypcowej - niezwykle wymagający, pozbawiony wirtuozowskich sztuczek koncert Beethovena.

Natomiast druga część koncertu poświęcona jest w całości muzyce włoskiej. Słodkiej, jak w młodzieńczym dziele Pucciniego, nieco archaicznej jak w nastrojowej kompozycji Respighiego, ale zawsze bardzo melodyjnej. Dzieła mało znane, choć wyszły spod pióra popularnych twórców. Warto jednak pamiętać że Puccini nie tylko tworzył opery i że istnieją wartościowe kompozycje Respigiego poza słynnym tryptykiem rzymskim. Program poprowadzi szef artystyczny Filharmoników Bałtyckich, który tym razem wykonuje lekki ukłon repertuarowy w kierunku pierwszego dyrektora gościnnego...

Aktualna edycja

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Forum - poznajmy się

Zajrzyj na trójmiejskie forum dyskusyjne. Znajdziesz tam masę pomysłów, a może nawet towarzystwo na walentynkowy wieczór.