Impreza już się odbyła

Koncert Tablao Flamenco - taniec, gitara, śpiew

Zapraszamy na niezwykły koncert muzyki i tańca flamenco w  Peńa Flamenca Anda Lu Gdańsku!

2 - 25 lutego 2024, godz. 13:00

Sopot,
bilety 290 zł
kwi 14

niedziela, godz. 18:00

bilety 109 - 499 zł
Kup bilet
Wystąpi czwórka wspaniałych artystów: Anna Mendak (taniec) Evelina Vabalis (taniec), Mateo Gallito (śpiew, cajon), Jakub Wagner (gitara)

TABLAO FLAMENCO to tradycyjny pokaz muzyki i tańca flamenco na wzór andaluzyjskich tablaos flamenco. W Hiszpanii koncerty takie organizowane są w małych przestrzeniach tak aby można było zasmakować tej sztuki z bliska, na wyciągnięcie ręki, poczuć drżenie podłogi, dźwięki gitary i śpiewu. W tym duchu powstało Tablao w Gdańsku, gdzie w kameralnym miejscu może podziwiać flamenco i poczuć się jak w Hiszpanii. Nie spodziewajcie się więc sali teatralnej z równymi rządkami, a miejsca, gdzie możecie poczuć się jak w domu, przynieść sobie coś do jedzenia i picia, chłonąć muzykę i taniec wszystkimi zmysłami.

Występujący: 

ANNA MENDAK
Tancerka orientalna i flamenco, instruktorka tańca, artystka sceniczna biorąca udział w wielu projektach tanecznych i muzycznych, jedna z najbardziej znanych i aktywnych polskich tancerek flamenco i orientalnych. Występuje na scenie nie tylko solo, ale przede wszystkim w różnych składach muzycznych w wielu miastach w Polsce i za granicą, prowadzi warsztaty taneczne, zasiada w jury konkursów tanecznych. Od ponad dwudziestu lat występuje na scenie, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Prowadzi warsztaty taneczne na zaproszenie wielu szkół tańca i festiwali w Polsce i zagranicą, wielokrotnie gościła jako wykonawczyni i pedagog m. in. na:
Międzynarodowy Letni Kurs Gitary w Krzyżowej, Łódzki Festiwal
Flamenco, Festiwal Flamenco Duende, Festiwal Nova Orient,
Międzynarodowy Letni Festiwal Tańca Lądeckie Lato Baletowe,
Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej
Dancing Poznań, Międzynarodowy Festiwal Tańca Jazzowego w Kielcach. Przez kilka lat była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Orientalnego Nova Orient w Katowicach. Występowała na wielu cenionych Festiwalach gitarowych i tanecznych w Polsce i za granicą. Zainteresowanie tańcem łączy z innymi wielkimi pasjami i dzięki temu w 2005 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim z pracą magisterską pt. Wpływ tańca na poczucie jakości życia. Interesuje ją terapeutyczny wpływ tańca na ciało i duszę człowieka, taniec jako narzędzie autentycznej autoekspresji oraz droga do odnalezienia siebie i swojej kobiecości. Realizuje projekty taneczne i psychologiczne wspierające osoby niepełnosprawne, jest częstym gościem audycji radiowych i telewizyjnych, pisze artykuły i nagrywa podcasty. Przez trzy lata pracowała dla TVP Polsat i TVP 2 nagrywając programy dla dzieci i młodzieży: Pamiętnik dzieci i Studio Truskawkowe, pracowała jako choreograf dla egipskiego serialu: Arabic Nights emitowanego w telewizji arabskiej, jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek flamenco i orientalnych w Polsce.

MATEO GALLITO --pseudonim artystyczny Matúša Kohútka pochodzącego ze Słowacji.
Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą a od wielu lat również tancerzem i śpiewakiem flamenco.
Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz,Juan Polvillo, La Lupi w Akademii CONTRATIEMPO. W latach 2005-2006 występował z Gipsy Kings i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés. Jest autorem, współautorem i wykonawcą (tancerz, muzyk, kompozytor w Remedios) programów "SANGRE FLAMENCA", "ENCUENTRO FLAMENCO", "DON QUIJOTE", "SYMFONIA FLAMENCA", "AL-ALBA". Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii (M.Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho). W 2004 wraz z Remedios zdobyli w finale konkursu "NOVE TVARE SŁOWAC.JAZZU" nagrodę za najlepszą zespołową interpretację i aranżację.
Aktualnie współpracuje z GALLITO BAND, REMEDIOS, CAFE CORTAO, i z Tablao flamenco w Warszawie. Od 2008 r. do dzisiaj występuje jako tancerz-solista w musicalu CARMEN (Praga, Teatr Karlin).
Discografia: VENDAVAL(2004), DUNYA(2005), REINA DE SABA (2005), CARDAMON(2007), CARMEN(2009

JAKUB WAGNER
Gitarzysta flamenco. Współpracował z Teatrem Kamienica, współtworzy projekt Usłyszeć taniec. Znany z niedościgłego warsztatu akompaniatora w tradycyjnym stylu flamenco, jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju. Niejednokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii, w tym również w kilku miastach Andaluzji. Jest autorem kompozycji zakorzenionych w gitarowej muzyce flamenco, nawiązujących do innych stylów muzycznych.

*Zapraszamy również na warsztaty śpiewu, tańca i palmasu (klaskania) z Mateo Gallito w ten sam weekend 17-18 lutego oraz na warsztaty gypsy - oriental fusion z Anną Mendak. Informacje na stronie www.andalu.pl (zakładka: O mnie-->blog)

INFORMACJE O KONCERCIE:

Data:
17.02.2024 (sobota)
godz. 19:00

Miejsce:
Peńa Flamenca Anda Lu / Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu
ul. Al. Rzeczypospolitej 13
Gdańsk Przymorze

Bilety:
60 PLN
65 PLN w dniu koncertu
50 PLN dla uczestników warsztatów z Mateo Gallito w dniach 17-18 lutego (przy minimum dwóch grupach)

* UWAGA, liczba miejsc ograniczona
* REZERWACJE i zakup biletu po zgłoszeniu na maila: luiza.romanowska@gmail.com i potwierdzeniu rezerwacji przez organizatora
* O rezerwacji biletu decyduje kolejność wpłat. Rezerwacje nieopłacone przepadają. Numer konta podano poniżej.
* W razie nieobecności na koncercie, bilet można odprzedać innej osobie na własną rękę. Nie przyjmujemy zwrotów.
* OPŁATY ZA WEJŚCIE można dokonać w gotówce w siedzibie szkoły lub na konto po potwierdzeniu rezerwacji:

Flamenco Luiza Romanowska
21195000012006004509600001

Masz pytania? Skontaktuj się: 
luiza.romanowska@gmail.com
tel. 509093811

Opinie

ranking
Najlepsze kwiaciarnie

Forum - poznajmy się

Zajrzyj na trójmiejskie forum dyskusyjne. Znajdziesz tam masę pomysłów, a może nawet towarzystwo na walentynkowy wieczór.